Pierwszy w historii WitcherCon już za nami!

Zafascynowani wokół czarami Harrego Pottera, przygodami Frodo Bagginsa, Bilbo Bagginsa, następnie odkrywając powoli uniwersum Marvela, nie zdawaliśmy sobie sprawy jak poważnie i mocno rozwinie się kilka lat później cała powieść transmedialna Wiedźmina, oparta na książkach polskiego pisarza - Andrzeja Sapkowskiego. Fani i znawcy gier komputerowych zapewne od początku śledzili kolejne sukcesy studia CD Projekt, które inspirowane przygodami Geralta z Rivii stworzyło kontynuwacje powieści w postaci trzech kolejnych części gry.

Po sukcesie w 2019 roku, kiedy w grudniu ukazał się na platformie Netflix pierwszy sezon serialu Wiedźmin w roli głównej z Henry Cavillem, oglądalność pobiła rekordy jakiegokolwiej innej produkcji Netflixa w historii! Nic więc dziwnego, że twórcy od razu zapowiedzieli, że fani mogą spodziewać się jego kontynuacji. Nikt jednak nie przewidział nadchodzącej pandemii COVID-19 w roku 2020, która paraliżując cały świat, opóźniła również samą produkcję kolejnych odcinków serialu.

Kochani fani, jesteśmy z Wami

Twórcy nie zamierzali pozostawić swoich fanów w całkowitej niepewności dając im jedynie zapowiedzi oraz kolejno oficjalny trailer nadchodzącego serialu! 11 czerwca 2021 roku została ogłoszona wyjątkowa impreza dla wszystkich zainteresowanych i oczekujących w postaci pierwszego w historii WitcherConu!

Całe wydarzenie ze względu na ograniczenia i wciąż trwające obostrzenia w związaku z pandemią wirusa, a także, aby umożliwić fanom z całego świata wzięcia w nim udziału, odbyła się online za pomocą serwisów YouTube oraz Twitch 9 lipca 2021 roku o godzinie 19:00 czasu polskiego oraz 10 lipca 2021 roku o godzinie 15:00.

To niezwykłe wydarzenie zorganizowane dzięki współpracy studio CD Project Red oraz Netflixa miało na celu nie tylko ogłosić światu datę premiery nowego, drugiego sezonu ale również wprowadzić wszystkich fanów i przedstawić nowe produkty powstałe jako owoce wspomnianej już tutaj współpracy. Okazuje się bowiem, iż przedstawiciele tych obu, podbijających świat firm, nie zaprzestają jedynie na jednym, a będą wręcz próbowali rozwinąć jeszcze bardziej całą tematykę Wiedźmina w swojej interpretacji i jeszcze nie raz zaskoczyć fanów.

Pytanie - odpowiedź!

Wraz z rozpoczęciem streamingu widzowie zostali zaproszeni na pierwszy panel, gdzie czekali już na nich znane z pierwszego serialu osoby takie jak: Freya Allan (Ciri), Anya Chalotra (Yennefer), Paul Bullion (Lambert), Mimi Ndiweni (Fringilla) oraz showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich. Prowadząca wydarzenie próbowała wypytać o najróżniejsze szczegóły i możliwe sytuacje, których fani mogą spodziewać się w kolejnym sezonie. Z rozmowy jakich użyła Freya wynika, że na pewno można spodziewać się więcej jej i Geralta grających razem i próbujących odnaleźć się w nowej sytacji i próbując tworzyć rodzinę. Natomiast zapytana o najbardziej ulubionego, nowego bohatera, pojawiającego się w sezonie drugim po raz pierwszy, Lauren wskazała na Vesemira, który jeszcze później, przez wiele momentów, był przywoływany przez innych uczestników spotkania. Sam Henry Cavill (Geralt z Rivii) także pojawił się na panelu i pytany o nowy sezon ponownie wskazywał na Vesemira jako postać szczególną nowych przygód oraz ojcowską, bądź starszego brata więź, którą w nich ujrzymy.

Nie mogło również zabraknąć wypowiedzi twórców Questów w grze Wiedźmin, czyli Philippa Webera i Błażeja Augustynka, którzy wyjaśniali na jakich zasadach są tworzone historie w grze i skąd wzięły się inspiracje na wątki poboczne. Zaznaczali, iż sama gra powstała w taki sposób, aby była kontynuacją książki, a nie jej adaptacją. Projektując zadania i historie bohaterów chodziło o to, aby ukazać i pozwolić graczowi w pełni zagłębić się w świat Kontynentu. Questy powinny być prawdziwie opowiedziane - pokazywać realne problemy tamtejszych ludzi (głód, biedę, cierpienie).

Całe wydarzenie, bez widowni, nagrywane w studio, z początku dawało wrażenie wręcz pustego i sztywnego występu szkolnego - po raz pierwszy na dużej scenie . Szybko jednak wszystko zmieniło się i całość zaczęła nabierać przyjemniejszego i naturalniejszego obrazu. Dodatkowym, artystycznym akcentem były występy muzyki z gier Wiedźmina zespołu Marcina Przybyłowicza&Percival.

Koncert jego utworów poniżej.

Niespodzianek ciąg daszy i historii... też!

Zdaje się, że okres pandemii i lockdownu sprawił, że nie tylko widzowie poczuli się zostawieni sami sobie - bez nowym filmów, koncertów i wydarzeń. Obecnie, w chwili, kiedy wszystko powoli powraca, twórcy próbują nadrobić stracony czas i nie próżnują. WitcherCon zatem okazał się idealną możliwością do tego. Pierwszą z zapowiedzi było ogłoszenie oficjalnej daty premiery drugiego sezonu Wiedźmina na Netflixie! Zarówno fani jak i sami obecni w tamtej chwili aktorzy siedzący na panelu po raz pierwszy ujrzeli oficjalny plakat zapowiadający kolejną część netflixowej produkcji. 17 grudnia 2021 rok - zapisujemy w kalendarzu!

Jak sami aktorzy i twórcy wspominali - ten nowy, nadchodzący sezon będzie się skupiał szczególnie na Geralcie i Ciri i ich próbie nawiązania rodzinnych, przyjacielskich więzi. Wspominano również w wywiadzie, iż dużo scen będzie działo się w Kaer Morhen, którego do tej pory fani nie widzieli jeszcze w serialu. Na samym plakacie powyżej można dostrzec w oddali zamek wiedźminów, który zapewne będzie głównym miejscem akcji nowych odcinków.

Dodatkowo, jako nowość zapowiedziano również kolejną produkcję Netflixa, którym jest film Anime: Wiedźmin: Koszmar Wilka, który będzie opowiadał o zmaganiach młodych wiedźminów w Kaer Morhen, ich nauce i początku przygód. Premierę zapowiedziano na 23 sierpnia 2021 roku.

CD Project Red też zaskakuje!

Wielką niespodzianką okazał się również nie mniejszy prezent od studio CD Project Red, które zapowiedziało, że jeszcze w tym miesiącu - 21.07. 2021 roku na Play Store ukaże się nowa interaktywna gra Wiedźmin: Pogromca Potworów na Android i IOS z rozszerzoną rzeczywistością, w której gracz, wcielając się w rolę Wiedźmina, będzie mógł na swojej drodze do szkoły, parku itd. napotykać i zwalczać potwory (będą się one różnić także w zależności od pory dnia).

Oprócz tego na sam koniec dla fanów gier twórcy ogłosili nową generację gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która będzie dostępna w odświeżonej wersji na konsole PS5, XBOX oraz PC jeszcze w tym roku! Nie podano jednak oficjalnej daty.

Jak widać na grafice poniżej, również sam Geralt ulegnie dodatkowej tranformacji. Można również zaobserwować pewne podobieństwo do netflixowej wersji plakatu promującego sezon 2 serialu.

Rok Wiedźmina 2021

Nie będzie przesadą, ani wyolbrzymieniem, jeśli obecny rok 2021 nazwiemy rokiem Wiedźmina. Fani od twórców serialu Netflixa oraz studia CD Project Red otrzymają aż cztery nowe produkty dopisujące się do uniwersum Wiedźmina. Po wielkim sukcesie w 2019 roku zdaje się nie było innego wyjścia jak kontynuować historię i tworzyć dalej. Jak widać po wczorajszych liczbach osób oglądających WitcherCon - ponad 33 tysiące na Twitch i 32 tysiące na YouTube, zainteresowanie nadal jest i nie zamierza zmaleć. Już teraz w sieci pojawiają się plotki na temat tego, że główny aktor - Henry Cavill podpisał umowę na kolejne pięć sezonów serialu. Czy to prawda? Ten rok to pokaże, kiedy poznamy wyniki oglądalności. Być może znów uda się pobić kolejny rekord obejrzeń.

Jedno jest pewne - obecnie tworząc świat i zdobywając serca ludzi na całym świecie, zapraszając ich do siebie jak kiedyś robił to Harry Potter, czy Tolkien, tym razem nie można poprzestać na jednym. Wiedźmin dając nam książki, gry komputerowe, karciane i planszowe, seriale, filmy sprawia, że zostajemy na dłużej. Przeżywamy, dojrzewamy i dorastamy wraz z nim, aby potem przekazać go dalej. Dzięki nowym produkcjom pokazuje, że jest dla nas i chce pokazywać nam kolejne swoje tajemnice i opowieści. I tak niech zostanie.

A jeśli udało Ci się dotrzec tak daleko, to zapraszam na oficjalny zwiastun drugiego sezonu Wiedźmina. :)

C.

Previous
Previous

Netflix, Wiedźmin: Zmora Wilka, czyli historia Kaer Morhen wyjaśniona